Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Anketi: Erbakancılara Göre Kadın ve Erkek Pek de Eşit Değil

MetroPOLL Araştırma’nın ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ anketi oldukça dikkat çeken sonuçlar ortaya koydu. Son seçimlerde ciddi bir oy oranına ulaşan Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partililerin (YRP) seçmeni, kadın-erkek eşitliğine yüzde 40 gibi oldukça yüksek bir oranla karşı çıktı.

14 Mayıs milletvekilliği seçimlerinde sürpriz yapanlardan biri de Yeniden Refah Partisi (YRP) olmuştu.1,5 milyondan fazla oy alan YRP, 5 milletvekili çıkarmayı başarmıştı.

Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi ise özellike kadın haklarına yönelik bazı çıkışlarıyla zaman zaman gündem oluyor.

Yeniden Refah Partisi seçmeninin MetroPOLL Araştırma’nın ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ anketindeki sonuçları da oldukça ilgi çekici.

Katılımcılara, “Hayatın her alanında kadın ve erkeğin eşit olmasını ister misiniz?” diye sorulan ankette yüzde 40’la en yüksek oranda ‘Hayır’ oyunu 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’n kaldırılmasını isteyen Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partililer (YRP) verdi.

‘Hayır’cılar AK Parti’de yüzde 23,4, MHP’lilerde ise yüzde 19.

Ankette diğer partilere ilişkin sonuçlar ise şöyle ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir