Threads Web Sürümü ve Gelişmiş Arama Özellikleri Sunacak

Meta’nın X (Twitter) rakibi Threads adlı sosyal ağının resmi lansmanından bu yana bir ay geçti. O zamandan beri platform çok sayıda güncelleme alıyor. Şimdi ise Threads için bir web sürümü geleceği ve gelişmiş aramaya sahip olacağı ifade ediliyor.

Meta’nın kurucu ortağı Mark Zuckerberg, “önümüzdeki birkaç hafta içinde” Threads’e hem bir web sürümünün hem de gelişmiş aramanın geleceğini doğruladı. Şu anda Threads’e erişmenin tek yolu bildiğiniz üzere mobil uygulamalar. Bu nedenle kullanıcıların en çok istediği özelliklerden biri masaüstü platformlarda çalışan bir web sürümü. Ek olarak geçtiğimiz hafta Instagram Başkanı Adam Mosseri, Threads’in arkasındaki ekibin platformun bir web sürümü üzerinde çalıştığını doğrulamıştı.

Threads ayrıca gelişmiş bir arama özelliği de sunmuyor. Kullanıcıların şu anda arayabilecekleri tek şey, belirli gönderileri veya kelimeleri aramanın hiçbir yolunu sunmayan diğer hesaplar.

Lansmanından sonraki sadece 5 gün içinde Threads 100 milyondan fazla kullanıcıya sahipti. Platform, lansmanından sonraki iki ay içinde 100 milyon eşiği geçtikten sonra ChatGPT’nin en hızlı büyüyen tüketici uygulaması olma rekorunu geride bıraktı. Ancak bazı temel özelliklerin bulunmaması nedeniyle birçok kullanıcı platformu terk etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir